1. Karayolu Ulaştırma Zirvesinde Sponsor Firma Olduk

Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüscüler Derneği’nin düzenlediği “1. Karayolu Ulaştırma Zirvesi”, Antalya’da, İpek Bilgisayar’ın da sponsor firma olarak katılımıyla 12-14 Aralık tarihlerinde yapıldı.

Karayolu taşımacılığının karşılaştığı problemler ve çözüm yollarının görüşüldüğü zirveye Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, TBMM Bayındırlık, Turizm ve Ulaştırma Komisyonu Üyeleri ile çok sayıda milletvekili, üniversite öğretim üyeleri ile 200’ü aşkın Otobüs firmasının sahip ve yetkilileri katıldı. Zirvenin Bilişim sektöründeki sponsoru olan İpek Bilgisayarın yanında Bp, Mercedes-Benz, Turkcell, ZF, Konvekta, Isuzu, Man diğer alanlarda sponsor olarak katılmıştır.

İpek Bilgisayar, geliştirdiği ve Türkiye genelinde başta Kent Turizm, Asya Tur, Tokat Seyahat ve diğer bir çok firmanın kullandığı B.O.S. Bilet Otomasyon Sistemini, bu zirvede otobüs firmalarına kendi standın da ve Zirvenin sponsor sunum bölümünde, tüm katılımcılara tanıttı. B.O.S. Yazılımı, tamamen internet ortamında çalışmakta ve insanlar otogara gitmeden bulundukları yerden İnternet’ e girerek www.biletall.com adresinden biletlerini alabilecekleri gibi kentlerin insan yoğun bölgelerinde kurulacak olan “Biletall kiosk” larından da istedikleri otobüs firmasını seçerek bilet rezervasyonu yaptırabilmektedirler.