3. Karayolu Ulaştırma Zirvesine De Sponsor Firma Olduk

Türkiye Otobüscüler Federasyonunun düzenlediği “3. Karayolu Ulaştırma Zirvesi”, Ankara Kızılcahamam Asya Termal Otel’ de, İPEK Bilgisayar’ın da sponsor firma olarak katılımıyla 4-5-6 2007 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

Karayolu taşımacılığının karşılaştığı problemler ve çözüm yollarının görüşüldüğü zirveye Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’da katıldı. Ayrıca Türkiye’de hizmet veren 350’den fazla Otobüs firmasının sahibi ve yetkilileri katıldı. Bu zirveye 1. ve 3. Karayolu Ulaştırma Zirvelerinin Bilişim Sektöründeki sponsoru olan İpek Bilgisayar’ın yanında Mercedes-Benz, Bp, Michelin, Temsa, Isuzu, Man, Vodafone gibi firmalar da diğer alanlarda sponsor olarak katılmıştır.

İpek Bilgisayar, geliştirdiği ve Türkiye genelinde başta Suha Turizm, Efe Tur, Ulusoy Turizm gibi 150’den fazla firmanın 3000’i aşkın satış noktasında kullandığı B.O.S. Bilet Otomasyon Sistemini, bu zirvede otobüs firmalarına kendi standında ve Zirvenin sponsor sunum bölümünde, tüm katılımcılara tanıttı. Ayrıca katılımcılara program hakkında özel bir sunumla da detaylı bilgi verildi. Sunum sonunda ise 5 adet katılımcı ya çekilişle cep telefonu hediye edildi. B.O.S. Yazılımı, tamamen internet ortamında çalışmakta ve insanlar otogara gitmeden bulundukları yerden İnternet’e girerek www.biletall.com adresinden biletlerini alabileceklerdir. Aynı zamanda kentlerin insan yoğun bölgelerinde kurulacak olan “BİLETALL” kiosk’larından da istedikleri otobüs firmasını seçerek bilet rezervasyonu yaptırabileceklerdir.

Son 8 yıldır Türkiye Bilişim Sektöründe ilk 500 firma arasında sürekli yer alan İPEK BİLGİSAYAR, B.O.S. sistemi yanında geliştirdiği Sanal Kent Müzesi sistemlerinde de öncülüğünü sürdürüyor. Kayseri Kent Müzesi’nden sonra Bayındırlık Bakanlığı Mimar Sinan Müzesi, Bursa Kent Müzesi ve İzmit Saraybahçe Kent Müzesi sistemi de İpek Bilgisayar tarafından yapılmıştır.